Takip Et
Istanbul FM Hakkında

İSTANBUL FM

Radyolar Türkiye’ye özellikle de bir dönem İstanbul ‘da yaşayan kişilerin hayatlarına damga vuran bir dönemin öncüsü olmuş bulunmaktadır.Pop müziğin patladığı dönemlerde en çok radyolar aracıyla dinlenen müzik parçalarının yayılmasında önemli bir payı olan radyolar kişilerin müzikle haşır neşir olmasında önemli bir konumdadır.İstanbul’dan esinlenerek adını İstanbul FM koyan İstanbul FM bu özellikleri taşıyan ve djleriyle de gündemden bir süre inmeyen bir radyo özelliğini taşımaktadır.Sahibi Sabri Demirören olan İstanbul FM 2 Eylül 1995 yılında radyoculuk dünyasına atılmıştır.

Ağırlıklı Türkçe pop müziğinin yayınlandığı İstanbul FM Gençliğin radyosu sloganıyla yayınlarına devam etmektedir. Sıladan Dünyalar, Aktüel Haber, Sadece Müzik,80’ler90’lar gibi programları bulunan İstanbul FM’de pop müziğin yanında seksenler ve doksanlar müziğine de yer verilmektedir. Zeynep Erduran, Mehmet Yavuzer, Güldal Çakır, Seda Şenyurt, Sıla Erkan gibi djlerin mikrofonlar aracıyla dinleyicilere ulaştığı bu radyoda en güncel haberler müzik parçalarının yanı sıra, ünlü sanatçılarla yapılan röportajlarda oldukça geniş bir yer kaplamaktadır. Radyo yayınlarına ünlü sanatçılarında katıldığı İstanbul FM ‘de kişiler hayranı oldukları sanatçıları canlı canlı dinleme şansı yakalayabilmenin zevkini çıkarabilmektedirler.

Güncel bir şarkı listesi bulunan İstanbul FM ‘de dinleyiciler yükselişte olan Türk pop dünyası müzik parçalarını takip edebilmekte ve pop müzik gündeminden haberdar olabilmektedirler. Müzik, spor, sağlık genel olarak ülke gündemimin haberlerinin de programlarının bulunduğu İstanbul FM sosyal medyada da aktif olarak bulunmaktadır. Türkiye’nin en kuzeyinden en güneyine frekansı bulunan İstanbul FM ‘in İstanbul 88.6,Erzurum 88.4,Giresun 89.0 gibi frekansları bulunmakta ve müziğin ruhu Türkiye’nin her noktasına kesintisiz bir şekilde yansıtılmaktadır. Pop müziğin 95’ten beri uğrak noktası olan İstanbul FM birçok başarılı projeye imza atmış bulunmakta ve imajını hiç bozmadan radyoculuk hayatına devam etmektedir.

Radyo Yorumları
Gönderilen Mesajlar